eactive

Jak przyciągnąć klienta w Internecie.

Metody pozyskiwania klientów w internecieCoraz więcej firm decyduje się korzystać z dodatkowego kanału sprzedaży, jakim jest internet. Biorąc pod uwagę, że każdego roku z sieci korzysta coraz więcej osób, a już teraz są to miliony nowych potencjalnych klientów, fakt ten nie może nikogo dziwić. Problem jednak w tym, że nie jest do nich tak łatwo trafić, jak się wydaje. Pytanie więc brzmi, jak przyciągnąć klienta?

Wiele firm, które już teraz są obecne w internecie i dysponują strona internetową zastanawia się, dlaczego tak mało osób ją odwiedza. W takiej sytuacji pierwsze pytanie które powstaje brzmi, czy nasza strona została właściwie przygotowana? Jednak nie tylko jakość strony ma wpływ na liczbę klientów, znacznie ważniejsza jest widoczna obecność serwisu w miejscu, z którego oni korzystają.

Jak szukać klientów? Takim miejscem, z którego korzysta ponad 90% internatów jest wyszukiwarka internetowa Google. Wpisując słowa kluczowe w pole wyszukiwania internauci oczekują, że Google wyświetli najbardziej wartościowe i pasujące do wyrażenia adresy stron. Dzięki temu mogą bez problemu porównywać oferty i wybierać najlepsze.

Im wyżej strona znajduje się w wynikach wyszukiwania, tym więcej osób ją odwiedza. I odwrotnie im strona dalej, tym mniej klientów, nawet jeśli sam serwis prezentuje najwyższą jakość. Strona internetowa to ostatnie ogniowo w kontakcie z klientem internetowym. Aby sprawdzić czy jest skuteczna musi być odwiedzana przez internautów. Bez nich nawet najlepsza strona nie przyniesie efektu.

Każdy właściciel serwisu www zadaje sobie w pewnym momencie pytanie: jak rozwinąć firmę? Promocja w wyszukiwarce wydaje się rozwiązaniem idealnym. Zdobywanie wysokich pozycji w wyszukiwarce to osobny i niezwykle istotny obszar marketingu internetowego, który powinien być prowadzony równolegle z pracami nad jakością strony. W każdym przypadku, w którym strona internetowa musi liczyć się z dużą konkurencją, promocja w wyszukiwarce jest niezbędna, jeśli serwis ma przynosić zyski.

O skutecznej promocji serwisu w wyszukiwarce Google mogą dowiedzieć się Państwo, kontaktując się z nami lub zapoznając się z innymi artykułami na serwisie.